English Deutsch

Dermapen ® Cilt Tedavisi

Çevresel faktörler ve yaşlanmaya bağlı olarak cilt zamanla sıkılığını ve pürüzsüzlüğünü kaybetmeye başlar. Bunun yanında akne ya da travma sonucu oluşan izler, güneşin etkisiyle oluşan lekeler, hamilelik ya da kilo alma/verme sonucu oluşan çatlaklar kişide memnuniyetsizliğe sebep olabilir. Dermapen mikro iğneleme uygulaması cildin üst katmanında binlerce mikroskopik iğne yarası oluşturmak suretiyle deri dokusunun doğal tamir mekanizmalarını tetikleyerek cildin yenilenmesine, kırışıklıkların ve izlerin azalmasına ve sonuç olarak daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmayı amaçlar.

Ucunda çok sayıda ince iğne bulunan otomatik dermapen cihazı kontrollü bir şekilde uygulandığında hedef bölgede kan dolaşımının ve doğal kolajen üretiminin artmasını sağlar ve topikal bakım ürünlerinin emilimini kolaylaştırır. Bunun sonucunda bölgede cilt kalitesinin artması, kırışıklıkların azalması ve genel sıkılaşma desteklenmiş olur.

Ucunda çok sayıda ince iğne bulunan otomatik dermapen cihazı kontrollü bir şekilde uygulandığında hedef bölgede kan dolaşımının ve doğal kolajen üretiminin artmasına yardımcı olur.

Dermapen Tedavisi İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Dermapen uygulaması, cerrahi bir yöntem olmadığı ve konforlu bir şekilde uygulanabildiği için pek çok aday tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Cildinde hafif bölgesel sarkma, yüzeysel kırışıklık ya da yara/akne izi bulunan genel sağlık durumu iyi yetişkinler dermapen tedavisi için genellikle uygun adaylardır.

Daha çok yüz bölgesinde kullanılsa da karın, bacak gibi bölgelerde de güvenle uygulanabilen dermapen tedavisi nispeten koyu cilt tonuna sahip adaylarda da ısı ve lazer içermediği için daha güvenli ve etkili olabilmektedir. Ciltte mevcut akne, enfeksiyon, yara, yanık gibi problemler varken dermapen uygulanmaz. Önce bu problemler giderilmeli, cilt sağlığı normalleştikten sonra dermapen seçeneği değerlendirilmelidir.

Tüm estetik/kozmetik uygulamalarda olduğu gibi dermapen tedavisinde de adayların uygulama hakkında doğru bilgi sahibi olması ve gerçekçi beklentilerle karar vermesi çok önemlidir.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Hedef bölge öncelikle antiseptik solüsyonla temizlenir ve gerek duyuluyorsa topikal anestezi kremiyle uyuşturulur. Sonrasında tek kullanımlık steril iğne kartuşunun takıldığı dermapen cihazı deri üzerinde kontrollü bir şekilde gezdirilir. Deri yüzeyine dik olarak temas eden iğneler küçük kesiklerin oluşmasını sağlar. Bu aşamada hafif yüzeysel kanama görülebilir. Bu durum tamamen normaldir. Tedavi edilen bölgeye ve tedavinin yoğunluğuna bağlı olarak hissedilebilecek hafif sızlama dışında ağrı/acı hissi genellikle yok denebilecek kadar azdır.

Uygulama tamamlandığında bölge silinir ve iyileşmeyi destekleyecek topikal krem ya da serum uygulanır. Tedavi alanının genişliğine ve cildin genel durumuna bağlı olarak uygulama 20 dakika ile bir saat arasında sürecektir.

Dermapen Sonrası İyileşme Süreci ve Sonuçlar

Çoğu aday tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelere geri dönebilir. Tedavi edilen bölgede ilk bir kaç gün hafif şişme ve kızarıklık olabilir. Bu durum normaldir ve kendiliğinden iyileşir. Genel iyileşme 1 hafta, 10 gün kadar devam edecektir. Bu süre boyunca cilt yüzeyinde hafif soyulma görülebilir. Uygulama cerrahi olmadığı ve sadece yüzeysel kesiler oluşturduğu için kanama, morarma ve enfeksiyon riski çok düşüktür.

Dermapen tedavisinin başarı şansını arttırmak ve yan etki riskini azaltmak için tedavi sonrasında genel cilt temizliğine dikkat edilmesi ve direkt güneş ışığı, hava kirliliği, alkol sigara gibi zararlı etkenlerden kaçınılması önemlidir. Tedavinin sonuçları kendini ilk haftalardan itibaren göstermeye başlar. Artan kan dolaşımı ve kolajen üretimi bir kaç ay boyunca cilt dokusunun yenilenmesini deteklemeye devam edecektir.

Adayın durumuna ve beklentilerine göre, uygulamanın iyileşme tamamlandıktan sonra tekrarlanmasında ya da uygun görülen başka tedavilerle desteklenmesinde bir sakınca yoktur.

Dermapen Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Dermapen uygulamasının ücreti doğal olarak hastanın durumuna ve tedavi programına göre değişiklik gösterecektir. Dermapen düşünen adaylar için en doğru yaklaşım öncelikle muayene olmak ve doktora beklentilerini açık bir şekilde anlatmaktır. Sonuçta dermapen uygun bir seçenek olarak görülürse uygulama planı ve ücret belirlenecek ve hasta bilgilendirilecektir.

Daha fazla bilgi almak veya muayene randevusu oluşturmak için bizi hemen arayabilir ya da iletişim formlarımızı kullanabilirsiniz.


Mesaj Gönderin +90 537 989 54 05

Merak ettiğiniz tüm estetik / kozmetik cerrahi işlemler hakkında bilgi almak, randevu tarihi belirlemek için bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

İlgili Diğer Başlıklar