English Deutsch
Alloblast Kök-Hücre Tedavisi Kök Hücre Teknolojisiyle Cilt Tedavisi Yaşlanmayla birlikte ciltte ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma, zamanla azalan kolajen ve elastin üretiminin azalmasının doğal bir sonucudur. Alloblast tedavisinde hedef bölgeye enjekte edilen fibroblast hücreleri kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek yaşlanma belirtilerinin azalmasına ve cildin daha diri ve canlı görünmesine yardımcı olur. Yüz dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde ...   Hemen Randevu Alın

Alloblast Kök-Hücre Tedavisi

Yaşlanmayla birlikte ciltte ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma, zamanla azalan kolajen ve elastin üretiminin azalmasının doğal bir sonucudur. Alloblast tedavisinde hedef bölgeye enjekte edilen fibroblast hücreleri kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek yaşlanma belirtilerinin azalmasına ve cildin daha diri ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Yüz dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde güvenle uygulanabilen alloblast tedavisi aynı zamanda yara izi ya da yanık bulunan bölgelerin onarılmasına ve varsa doku kaybının giderilmesine yardımcı olur.

Yaşlanmaya ve çevresel etkenlere maruz kalmamış yeni-doğan sünnet deri dokusundan elde edilen fibroblast hücreleri kişinin kendi hücrelerine göre çok daha etkilidir ve antijenik reaksiyona sebep olmadığı için farklı bireylerde güvenle kullanılabilir.

Fibroblast Hücreleri Nasıl Elde Edilir?

Uygun koşullar altında ve kontrollü bir şekilde elde edilen yeni-doğan sünnet deri dokusu GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarlara gönderilir. Burada eldeki dokudan biyomühendislik teknikleri kullanılarak milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğalması sağlanır. Üretilen fibroblast hücreleri kalite kontrolünden geçer ve tedavide kullanılmak üzere hazırlanır.

Labaratuvarda çoğaltılan fibroblast hücreleri kalite kontrolünden geçer ve tedavide kullanılmak üzere hazırlanır.

Tüm bu süreç, FDA onaylı fibroblast üretim tekniklerine bağlı kalarak, Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Standartlarının belirlemiş olduğu kalite kontrol şartlarına uygun bir şekilde tamamlanmaktadır.

Alloblast Tedavisi İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Genel sağlık durumu iyi olan tüm yetişkin bireyler uygun görüldüğünde alloblast tedavisi görebilir. Yaşlanmaya bağlı olarak ya da başka sebeplerle oluşan kırışıklık ve sarkmaların giderilmesini hedefleyen ve daha diri ve sıkı bir cilde sahip olmak isteyen bireyler genellikle alloblast tedavisi için uygun adaylardır.

Yara veya yanık bulunan bölgelerde cildin durumuna göre dokunun güçlendirilmesi ve yenilenmesinde alloblast tedavisinden yararlanılabilir. İnce kırışıkların ve lekelerin azalmasını hedefleyen adaylarda alloblast tedavisi etkili olabilmektedir.

Tüm estetik / kozmetik uygulamalarda olduğu gibi alloblast tedavisinde de adayların genel sağlık durumlarının iyi olması beklenir. Uygulamaya karar vermeden önce tedavi hakkında bilgi edinilmesi ve gerçekçi beklentilere sahip olunması çok önemlidir.

Alloblast Kök-Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uygulama tarihi belirlendikten sonra hastanın ihtiyacına göre yetkili laboratuvardan alloblast süspansiyonu istenir ve hücreler canlılığını koruyacak şekilde kliniğimize ulaşır.

Yetkili laboratuvardan istenen alloblast süspansiyonu hücreler canlılığını koruyacak şekilde kliniğimize ulaşır.

Tedavi sırasında fazla ağrı/acı hissedilmese de gerek görüldüğünde tedavi öncesinde bölgeye topikal anestezik krem uygulanabilir. Alloblast tedavisi önceden hazırlanmış olan fibroblast solüsyonunun hedef bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Tedavi genellikle 30 dakika kadar sürmektedir. İstenen sonuç için genellikle bir seans yeterli olmaktadır. Hastanın durumuna ve ilk tedavinin sonuçlarına bağlı olarak ek seanslar da önerilebilir.

Alloblast tedavisi yüz dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde güvenle uygulanabilmektedir.

Alloblast Tedavisi Sonrası ve İyileşme Süreci

Hasta tedaviden hemen sonra normal hayatına devam edebilir. Yan etki ya da allerjik reaksiyon görülme riski çok düşüktür. Uygulama sonrasında küçük iğne izleri ortaya çıksa da bu izler genellikle birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Tedavide bölgeye enjekte edilen fibroblast hücreleri normal şartlarda 3 – 5 yıl boyunca etkinliğini sürdürür ve kolajen ve elastin üretimini destekler. Böylece uzun zaman cildin diri ve genç kalması desteklenmiş olur. Etki zamanla azaldığında uygun görülürse tedavi tekrar uygulanabilmektedir.

Tedavi sonrasında uygulama bölgesini korumanız beklenir. İlk gün bölgeye su değdirmemeniz, 2 – 3 gün kadar da makyaj malzemesi gibi yabancı malzeme uygulamamanız önemlidir. Uygulamayı takiben botoks, lazer epilasyon gibi başka işlemler düşünüyorsanız doktorunuzu bu konuda mutlaka bilgilendirmeniz gerekir.

Alloblast Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Uygulamanın ücreti diğer uygulamalarda olduğu gibi alloblast tedavisinde de hastanın durumuna ve uygulama programına göre değişiklik göstermektedir. Alloblast tedavisi görmek istiyorsanız en doğru yaklaşım öncelikle doktorunuza muayene olup beklentilerinizi açık bir şekilde anlatmak ve uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmektir.

Muayeneden sonra alloblast tedavisi sizin için uygun bir seçenek olarak görülürse doktorunuz fiyat dahil olmak üzere tüm konularda sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Daha fazla bilgi almak veya muayene randevusu oluşturmak için bizi hemen arayabilir ya da iletişim formlarımızı kullanabilirsiniz.


Mesaj Gönderin +90 537 989 54 05

Merak ettiğiniz tüm estetik / kozmetik cerrahi işlemler hakkında bilgi almak, randevu tarihi belirlemek için bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

İlgili Diğer Başlıklar