English Deutsch
Liposuction Vaser ® Liposuction Liposuction, vücudun farklı bölgelerindeki fazla yağ dokusunun özel bir cerrahi alet yardımıyla emilerek alınmasıyla gerçekleştirilen bölgesel vücut şekillendirme yöntemidir. Bir kilo verme yöntemi olmamakla birlikte liposuction yöntemiyle diyet ve egzersize karşı dirençli inatçı yağ dokularından kurtulmak mümkündür. Ortaya çıkan sonuç hasta ideal kilosunu ve sağlık durumunu korudukça kalıcı olacaktır. Genellikle ...   Hemen Randevu Alın

Liposuction

Liposuction, vücudun farklı bölgelerindeki fazla yağ dokusunun özel bir cerrahi alet yardımıyla emilerek alınmasıyla gerçekleştirilen bölgesel vücut şekillendirme yöntemidir. Bir kilo verme yöntemi olmamakla birlikte liposuction yöntemiyle diyet ve egzersize karşı dirençli inatçı yağ dokularından kurtulmak mümkündür. Ortaya çıkan sonuç hasta ideal kilosunu ve sağlık durumunu korudukça kalıcı olacaktır.

Genellikle karın, kalça, bacak ve kol bölgelerinin şekillendirilmesinde kullanılan liposuction, meme küçültme, jinekomasti, karın germe farklı gibi bir çok ameliyatta da fazla yağ dokusunun alınmasında kullanılabilmektedir.

Liposuction İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

İdeal kilolarına nispeten yakın olup egzersize ve diyete rağmen erimeyen yağ kütleleri bulunan sağlık durumu iyi yetişkin kadın ve erkekler genellikle liposuction için uygun adaylardır. Sonuçların kalıcı olması ideal kilonun korunmasıyla mümkün olacağından kilo vermeyi düşünen hastaların öncelikle sürdürülebilir kilolarına ulaşması beklenir. Cilt elastikiyeti liposuction sonuçlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yaşı ilerlemiş bireylerde de cilt sıkılığı ve sağlığı iyi olduğu sürece liposuction uygulanabilmektedir. Sarkık derili bölgelerde liposuction tek başına uygulandığında ideal sonuçlar ortaya çıkmayacaktır.

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi liposuction ameliyatında da hastaların genel sağlık durumunun iyi olması, ameliyatı anlamaları ve gerçekçi beklentilere sahip olmaları beklenir.

Vaser ® Liposuction Teknolojisi

Vaser, ultrasonik teknolojiyle yalnızca yağ dokusunu hedef alan ve çevre dokulara minimum zarar veren nispeten yeni bir liposuction yöntemidir. Tecrübeli bir cerrah tarafından uygulandığında Vaser tekniği cerraha daha fazla kontrol sağlarken, hastaya da daha az rahatsızlık vermektedir. Bu yüzden Vaser yöntemiyle hedeflenen sonuca minimum risk ve yan etkiyle ulaşılması mümkün olmaktadır.

Çoğu adayda tek bir seansın yeterli olduğu Vaser yönteminde, geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha az morluk ve ağrı oluşmaktadır. İyileşme süreci de yine diğer yöntemlere göre çok daha rahat ve hızlıdır. Vaser doku seçici bir teknolojidir. Ultrasonik dalgalar yalnızca alınacak olan yağ dokusunu hedef alır ve çevre dokular hasar görmez. Büyük hacimli yağ alımında kullanılacak kadar güçlü olmasının yanında Vaser, boyun, kol gibi bölgelerde de kullanılacak kadar da hassas bir yöntemdir. Bu hassaslık sayesinde daha doğal görünümlü ve pürüzsüz sonuçlar elde edilebilmektedir.

Vaser ® Teknolojisinin Avantajları

  • Doku seçici teknoloji sayesinde çevre dokularda minimum hasar.
  • Büyük hacimli yağ alımlarında etkili olabilmesi.
  • Küçük hacimli yağ alımıyla en hassas bölgelerde kullanılabilmesi.
  • Kol ve boyun gibi en hassas bölgelerde bile daha pürüzsüz bir cilt sağlayabilmesi.
  • Daha dengeli ve define sonuçlar elde etmeye imkan sağlaması.
  • Ameliyat sırasında ve sonrasında ağrı sızı ve komplikasyonların çok daha az olması.
  • Daha hızlı ve rahat iyileşme süreci.

Liposuction Öncesi & Hazırlanma Süreci

Vaser liposuction ameliyatında doktor seçimi tabii ki çok önemlidir. Her cerrah bu yöntemi sıklıkla uygulamamaktadır ve bu hassas yöntemde cerrahın tecrübesi de çok önemlidir.

İlk görüşmede doktor hastanın genel sağlık durumu ve beklentileri hakkında bilgi alır, hastanın ameliyat için uygun bir aday olup olmadığını değerlendirir ve hastaya ameliyat süreci ve elde edilebilecek sonuçlarla ilgili gerekli açıklamaları yapar. Ameliyata karar verildiğinde gerekirse ultrason yardımıyla yağ dokuları ölçülür ve alınacak yağ miktarı tespit edilir. Sonrasında ameliyat planlanır ve hastaya ameliyat öncesi uyması gerekenler anlatılır. Bu talimatlara harfiyen uyulması komplikasyonların önüne geçilmesi ve mümkün olan en iyi sonuçlara ulaşılabilmesi açısından çok önemlidir.

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi Vaser liposuction öncesi sigara, eğer kullanılıyorsa mümkün olduğu kadar erken bırakılmalıdır. Alkol kullanımından kaçınılmalı, aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlardan uzak durulmalı ve alınan başka ilaçlar varsa cerraha mutlaka bildirilmelidir.

Liposuction Nasıl Gerçekleştirilir?

Liposuction, ameliyatın kapsamına ve hastanın durumuna göre genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilebilmektedir. Lokal anestezi küçük çaplı ameliyatlarda yeterli olmaktadır. Genel anestezi büyük hacimli yağ alımı gerektiren durumlarda tercih edilebilir. Ameliyatta cerrah ultrasonik cihazla yağ dokusuna ulaşır ve yağ parçalanmasını sağlar. Parçalanan yağ dokusu küçük kanüllerle emilerek alınır.

Vaser yönteminde cerrah ultrasonik cihazla yağ dokusuna ulaşır ve yağ parçalanmasını sağlar. Parçalanan yağ dokusu küçük kanüllerle emilerek alınır.

Ameliyatın süresi, alınacak yağ dokusu miktarına bağlı olarak değişmektedir.

Liposuction Sonrası & İyileşme Süreci

Vaser liposuction sonrasında iyileşme süreci geleneksel liposuction yöntemlerine göre daha rahat ve hızlıdır. Vaser teknolojisi yağ dokusunu hedef alıp çevre dokularda minimum hasar oluşturduğu için şişme, morarma ve ağrı yine nispeten çok azdır.

Bazı geniş kapsamlı ameliyatlarda hastanın geceyi hastanede geçirmesi gerekse de hastaların çoğu aynı gün içerisinde eve dönebilir. Araba kullanmanız güvenli olmayacağından sizi eve götürecek birinin ameliyat günü yanınızda olması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası liposuction yapılan bölgeye baskı uygulayabilmek için özel bir korse giydirilir. Bu korse kan dolaşımına yardımcı olur ve şişmeleri azaltır ve 3 – 4 hafta kadar bu korse kullanılmalıdır.

Vaser liposuction ameliyatından sonra hastalar genellikle 5 – 7 gün kadar dinlendikten sonra günlük hayatlarına ve işlerine geri dönebilmektedir. Egzersiz ve yüksek efor gerektiren fiziksel aktivitelerden 2 – 3 hafta kadar kaçınılmalıdır.


Mesaj Gönderin +90 537 989 54 05

Merak ettiğiniz tüm estetik / kozmetik cerrahi işlemler hakkında bilgi almak, randevu tarihi belirlemek için bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.