English Deutsch
Kalça Büyütme Ameliyatı (Brezilya Poposu) Brezilya popo estetiği olarak da bilinen “yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı”, vücudunuzun çeşitli bölgelerinden alınan istenmeyen yağların kalçalarınıza enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen vücut şekillendirme prosedürü, diğer bir deyişle liposuction ile kombine edilmiş kalça büyütme ameliyatıdır. Bu ameliyatla kalçalarınızın daha dolu ve yuvarlak hatlara sahip olmasının yanında vücudunuzun genel hatlarının da ...   Hemen Randevu Alın

Kalça Büyütme Ameliyatı (Brezilya Poposu)

Brezilya popo estetiği olarak da bilinen “yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı”, vücudunuzun çeşitli bölgelerinden alınan istenmeyen yağların kalçalarınıza enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen vücut şekillendirme prosedürü, diğer bir deyişle liposuction ile kombine edilmiş kalça büyütme ameliyatıdır. Bu ameliyatla kalçalarınızın daha dolu ve yuvarlak hatlara sahip olmasının yanında vücudunuzun genel hatlarının da daha dengeli bir hale getirilmesi amaçlanır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte, sırt bölgesi, bel ve çevresi, baldırlar ve karın, yağ alımı için yaygınlıkla seçilen bölgeler arasında yer alır. Günümüzde daha dolgun ve yuvarlak şekilli kalçaların kadınsılık ve cazibe algılarıyla yaygın bir şekilde ilişkilendirilmekte olması, bu ameliyatın popülerliğini oldukça arttırmıştır.

Uygun Adaylar Kimlerdir?

Kalçalarının şeklini ve/veya hacmini beğenmeyen, sağlık durumu iyi bireyler bu ameliyat için uygun adaylardır. Her ameliyatta olduğu gibi hastaların gerçekçi beklentilere sahip olması ve ameliyatı anlaması çok önemlidir.

  • sağlık durumunuz iyiyse,
  • kalçalarınız vücudunuza oranla küçükse ve daha dengeli bir görünüm istiyorsanız,
  • kalça şekliniz çok düz ya da köşeliyse ve daha kıvrımlı bir görünüm istiyorsanız,
  • yaşlanma ya da kilo verme sonrası kalçalarınız sarkmış veya hacim kaybetmişse,
  • kıyafetleriniz ve/veya mayolarınız vücudunuza istediğiniz gibi oturmuyorsa,

bu ameliyat için uygun adaylar arasında olabilirsiniz.

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenip, kalçalarında istedikleri hacmi egzersiz yoluyla elde edemeyen bireyler de bu ameliyatı sık tercih eden adaylar arasındadır.

Ameliyat Öncesi

Kalça büyütme ameliyatına karar verdikten sonra doktor seçiminiz çok önemlidir. Her cerrahtarafından gerçekleştirilmeyen bu ameliyat çok az doktor tarafından sıklıkla uygulanmaktadır.Tüm sorularınızla birlikte doktorunuza bu ameliyatı ne sıklıkla gerçekleştirdiğini sormaktankesinlikle çekinmeyiniz. Muayene sırasında doktorunuz vücudunuzu değişik açılardan inceleyecek ve yağ alımı veenjeksiyonu için en ideal noktaları seçip ameliyatınızı buna göre planlayacaktır.

Ameliyata hazırlanırken sizden eğer içiyorsanız sigarayı bırakmanız, aspirin gibi kanı sulandıranilaçları kesinlikle kullanmamanız, ve doktorunuzun tüm tavsiyelerine harfiyen uymanız beklenir. Ameliyat öncesi tarafınızdan kan testi ve birtakım ilaçların kullanılması da istenebilir.

Ameliyat

Önce ameliyat sırasında oluşabilecek acı ve rahatsızlığı minimuma indirmek için hastaya lokalanestezi uygulanır. Ameliyat esnasında öncelikle fazla yağ dokusu seçilen bölgelerden kanülleraracılığıyla emilerek alınır. Alınan yağ dokusu daha önceden seçilmiş olan bölgelere enjekteedilecek yağ hücrelerini izole etmek üzere işlenir ve saflaştırılır. İşlenip hazırlanan yağ hücreleri,sonrasında, daha doğal ve pürüzsüz bir sonuç elde etmek amacıyla hedef bölgenin farklınoktalarına ve katmanlarına yine kanüller kullanılarak enjekte edilmektedir.

Ameliyat Sonrası

Ameliyattan hemen sonra destekleyici korse giymeniz gerekmektedir. Bu korse ödem ve şişlikoluşumunu minimuma indirmek ve en iyi sonucu elde etmek adına ameliyatı takip eden 3-4hafta süresince giyilmelidir. İlk 2 hafta popo üstüne fazla oturmamaya ve sırt üstü yatmamaya veaşırı fiziksel aktivitelerden uzak durmaya özen gösterilmelidir. Ameliyatta alınan ve graft edilenyağ miktarına bağlı olarak oluşan şişme ve ödem bir kaç hafta içerisinde yok olmaya başlar.Hastaların çoğu iki hafta içerisinde işlerine bir ay içerisinde de normal günlük hayatlarınadönebilmektedir. Kalçanızın nihayi görünümünün oturması 6 ay kadar sürer.


Mesaj Gönderin +90 537 989 54 05

Merak ettiğiniz tüm estetik / kozmetik cerrahi işlemler hakkında bilgi almak, randevu tarihi belirlemek için bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.