English Deutsch

Labia Minor Küçültmesi Ameliyatı

Labiaplasti vajinal açıklık etrafındaki labia minör adı verilen deriyi küçültmek için uygulanan bir cerrahi işlemdir. Bir çok kadında labia minör yalnızca bacaklar birbirinden ayrıldığında görünür. Bazı kadınlarda normalden büyük olan labia minör, bacaklar ayrık olmadığında da ya da çok az ayrıkken de görünür ki bu durum utanma, kaygı ve ilişkilerde mesafeye neden olabilir. Normalden büyük labia bazen sıkı iç çamaşırı giyildiğinde de farkedilebilir ve cinsel ilişki sırasında, kıyafet içinde ya da egzersiz sırasında da rahatsızlığa neden olabilir. Bu durum genelde doğuştan olsa da hormonal değişiklikler ya da doğum gibi etkenlerle ilerleyebilir. Labiaplasti bu durumu düzeltmek için uygulanır.

Bu ameliyat labiaları büyük olan ve bundan utanan, bu durum nedeniyle ilişki ya da diğer aktiviteler sırasında rahatsız olan kadınlarda uygulanır. Bazı kadınlar büyük labia ile doğmuşlardır ve labiaplasti olmaya karar verirler. Diğer hastalarda bu durum doğum yaptıktan sonra ya da ilerleyen yaş nedeniyle ortaya çıkmış olabilir. Bazen kadınlar çocukluğundan beri bu durumun bilincindedir.

Labia minör küçültmede düz ya da V tarzında kesiler tercih edilir. Erken dönemde ödem gelişir. 7-10 gün içinde ödem kaybolmaktadır.


Mesaj Gönderin +90 537 989 54 05

Merak ettiğiniz tüm estetik / kozmetik cerrahi işlemler hakkında bilgi almak, randevu tarihi belirlemek için bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.