Doktora Sor & Bilgi Al

  İletişim
  Çalışma Saatleri
  • clockPzrt-Cuma 09:00 – 18:00
   Cumartesi  09:00 – 18:00
   Pazar Kapalı

  Kol Germe Ameliyatı

  Koldaki fazla deri ve yağın sebebi bazen genetik olabilmekle birlikte genellikle aşırı kilo kaybı sonrasıdır. Kolsuz kıyafetler giyememek, her zaman uzun kollu giysiler gimek zorunda kalmak yaygın şikayetler arasındadır. Fazlalıktan fiziksel olarak rahatsız olma, tahriş gibi şikayetler de söz konusu olabilir.

  Kol germe ameliyatında üst koldan yağ ve deri fazlalığı çıkarılır. Bazen deri fazlalığı önemli olmadığında ve deri elastikliği iyiyse yalnızca liposuction ile problem giderilebilir.

  Genelde bir kol germe ameliyatı gerekmekte, yağ ve deri fazlalığı alındıktan sonra kol hatları düzgünleştirilmektedir.

  VASERsmooth® Nasıl Uygulanır?

  Ameliyat öncesinde ilk olarak hedef bölgeye lokal anestezi uygulanır. Deri altındaki yağ katmanına ince kanüllerle ulaşılmasına olanak sağlamak için çok küçük kesiler açılır ve hedef dokuları parçalanmaya hazırlamak üzere bir medikal solüsyon enjekte edilir.

  Sonrasında cerrah hedef dokuya yalnızca gerektiği kadar ultrasonik enerji uygular. Uygulanan enerji bölgedeki yağ dokusunu sıvı hale getirir ve lif dokusunu da düzenleyerek kolajen üretimini de tetikler. Böylece çukurlu, düzensiz görüntü ortadan kaldırılmış, selülit tedavi edilmiş olur. VASERsmooth® ile sıvı hale getirilen yağ hücreleri ve kök hücreler büyük çoğunlukla canlı kalır ve gerektiğinde farklı cerrahi operasyonlarda graft olarak kullanılabilir.

  Ameliyatın Planlanması

  Doktorunuzla ilk görüşmenizde detaylı bir şekilde şikayetlerinizin ve beklentilerinizin konuşulması gerekmektedir.

  Geçmiş sağlık durumunuz da dikkatle incelendikten sonra doktor üst vücut derinizi, yumuşak dokuyu ve kasları kontrol edecek ve size en uygun çözüm prosedürüne dikkatle karar verecektir.

  Fazlalık az olduğunda ya da yalnızca iç kol bölgesinde olduğunda küçük bir kesi ile yapılacak kol germe ameliyatı düşünülebilir. Daha büyük fazlalıkların bulunduğu ve daha geniş bir alana yayıldığı vakalarda daha geniş kapsamlı bir kol germe ameliyatı önerilebilir.

  Önemli kilo kaybı yaşamış olan hastalarda başka şikayet bölgeleri söz konusu olduğundan, bu şikayetler de eş zamanlı giderilebilir.

  J-Plasma İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

  Kalça ve baldır bölgelerindeki selülitin ciltte oluşturduğu düzensiz görüntüden kurtulmak isteyen hastalar için VASERsmooth® çoğunlukla ideal bir yöntemdir. Gerektiğinde yağ injeksiyonu ile kombine edilebilmektedir.

  VASERsmooth® tüm cilt türlerinde ve açık ya da koyu tüm renk ciltlerde etkili bir şekilde uygulanabilmektedir. VASERsmooth® bir kilo verme yöntemi değildir ve asla sağlıklı beslenme ve egzersizin yerini tutmaz. Adayların ameliyat hakkında yeterli bilgiye, gerçekçi beklentilere sahip olması, sağlık durumlarının genel olarak iyi olması ve komplikasyonlara sebep olabilecek herhangi bir cilt problemlerinin bulunmaması gerekmektedir.

  Ameliyatın Süreci

  Kol germe ameliyatı genelde koltuk altından ya da dirsek içinden gerçekleştirilen kesilerle yapılır. Yağın çıkarılması liposuction ile ya da direkt kesilerle gerçekleştirilir.

  Deri fazlası alınır ve deri tekrar şekillendirilir. Kesilerin şekline göre deride “T” şeklinde ya da “Z” şeklinde bir iz kalacaktır. Bu izler estetik ve fonksiyonel açıdan en ideal olanlardır. Ameliyat yağ fazlalığının boyutuna göre göğüs hizasına kadar ilerletilebilir ve hatta gerektiğinde göğüs kaldırma ameliyatı ile birleştirilebilir.

  Kesilerin izleri kol germe ameliyatında en zor görünen izlerdir. Ameliyat genelde 2-3saat kadar sürmektedir.

  Ameliyat Sonrası ve İyileşme Süreci

  Ameliyatın gerçekleştiği gün bir yakınınızın yardımıyla eve dönebilirsiniz. Genelde bir hafta sonra günlük hayatınıza ve işinize devam edebilmeniz mümkün olsa da 10-15 gün arası dinlenme süresi önerilmektedir. Bu öneri işinizde ciddi güç kullanımı ve fiziksel aktiviteler bulunmadığında geçerlidir.

  Ameliyat sırasında kolunuza yerleştirilmiş drenler birinci gün ile üçüncü gün arasında çıkarılır. Bazı istisnai durumlar dışında dikişler kendiliğinden çözülecektir ve dikiş aldırmanıza gerek yoktur. Hafif aerobik aktivitelere birinci hafta sonunda dönülmesi mümkündür, daha ağır fiziksel aktiviteler için en az üç hafta gerekmektedir.

  Bu süre sonunda hafif kol egzersizlerine başlanması ve bazen altı haftaya kadar devam edilmesi önerilmektedir.

  İlgili Diğer Prosedürler

  Kol germe ameliyatı bir çok zaman tek başına uygulansa da, bir çok ameliyatla birlikte gerçekleştirilmesi de mümkündür.

  Kol germe ameliyatıyla birlikte estetik degişiklikler bekleyen hastalarda ameliyat, göğüs germe, büyütme, liposuction ve yüz germe ve diğer bir çok plastik cerrahi prosedürü ile bir arada gerçekleştirilebilir.

  Online Randevu Asistanı

   İsim Soyisim
   E-Mail
   Telefon
   birthday-cake-with-candle
   Hizmetlerimiz
   Randevu Tarihi