Doktora Sor & Bilgi Al

  İletişim
  Çalışma Saatleri
  • clockPzrt-Cuma 09:00 – 18:00
   Cumartesi  09:00 – 18:00
   Pazar Kapalı

  Göz Kapağı Estetiği

  Düşük göz kapakları kişiyi oldugundan yaşlı gösterebilir ve aynı zamanda görüşünü de engelleyebilir. Bu ameliyatla göz altlarında bulunan ve sizi yorgun, bitkin gösteren torbalar ortadan kaldırılır. Göz çevresindeki morlukları, belirgin çizgi ve kırışıklıkları ya da düşük kaşları bu ameliyatla düzeltmek mümkün değildir. Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) genellikle tek başına uygulansa da bu ameliyatla birlikte bir kaş kaldırma, yüz germe ya da cilt gençlestirmede yapilabilir.

  Uygun Adaylar Kimlerdir?

  Tüm yüz plastik cerrahi işlemlerdeki gibi, hastanın sağlıklı bir vücuda ve gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir. Ameliyat fazla yağı, kası ve deriyi üst ve alt göz kapaklarının ikisinde de ortadan kaldıracaktır. Sonuçta yenilenmiş bir görünüme ve daha genç, diri göz çevrelerine sahip olunabilir. Tekrar eden hastalıkları, göz rahatsızlıkları veya farklı ciddi sağlık problemleri bulunan hastalar bu konudaki uzman görüşlerine başvurarak ameliyat olmalarının uygun olup olmadığına karar vermelidirler.

  Ameliyat Süreci

  Üst göz kapağı ameliyatında, önce göz kapağı üzerindeki çizgi ve kat yerleri ameliyat sonrası izlerin bu doğal kat yerleri içerisinde kalıp mümkün olduğunca görünmez olması için tek tek işaretler. Daha sonra kesi yapılır ve fazla yağ ve kas çıkarılır, sarkık deri alınır. Ameliyat sonrası izlerin görünürlüğünü azaltmak için ince dikişlerle kesi kapatılır.Alt göz kapağı ameliyatında kesi kirpik çizgisi ile gülme hattı arasında uzanan görünmez bir bölgede yapılır. Fazla yağ, kas ve deri kesilir ve kesi ince dikişlerle kapatılır. Özellikle yağ fazlası nedeniyle ortaya çıkmış olan torbalı görünüm transkonjunktival blefaroplasti uygulanılarak düzeltilebilir. Bu durumda kesi alt göz kapağının içinden yapılır ve fazla yağ dokusu çıkarılır. Yapılan kesiyi kapatmak için kullanılan dikişler gözle görülmez aynı zamanda kendiliğinden çözülürler ve arkalarında görülebilir bir iz bırakmazlar.

  Ameliyat Sonrası

  Ameliyatın hemen sonrasında ince bantlar uygulanır. Bu işlem transkonjunktival blefaroplastide uygulanmaz. Belli oranda bir şişme ve morluk normaldir. Soğuk kompres kullanımı ve uzanırken başın dik olmasına dikkat edilmesi iyileşmeyi hızlandıracak ve hastanın daha rahat etmesini sağlayacaktır. Gözlerde yapışkanlık, kuruluk ya da kaşıntı hissedilebilir. Göz damlası önerilir. Kalıcı dikişler ameliyattan 5 gün sonra alınır. Diğer dikişler kendi kendilerine çözünecektir.

  Online Randevu Asistanı

   İsim Soyisim
   E-Mail
   Telefon
   birthday-cake-with-candle
   Hizmetlerimiz
   Randevu Tarihi