Doktora Sor & Bilgi Al

  İletişim
  Çalışma Saatleri
  • clockPzrt-Cuma 09:00 – 18:00
   Cumartesi  09:00 – 18:00
   Pazar Kapalı

  VASERsmooth® Selülit Tedavisi

  Selülit, daha çok yetişkin kadınlarda görülen, ciltte “portakal kabuğu” benzeri düzensiz, pütürlü bir görünümle ortaya çıkan bölgesel bir cilt problemidir. Bu görüntü deri yüzeyinin altında yer alan genişlemiş yağ hücreleri ve septa adı verilen lifli yapılardan kaynaklanır. VASERsmooth®, istenmeyen bir cilt görüntüsüne sebep olan bu dokuların ultrasonik enerji ile parçalanıp çevre dokulara zarar verilmeden ortadan kaldırılmasına olanak sağlayan, böylece selülit tedavisinde yardımcı bir teknolojidir.

  VASERsmooth® bir liposuction yöntemi olmamakla birlikte, istenilen vücut hatlarının elde edilmesi için, ihtiyaç duyulduğunda VASER® Liposuction ameliyatıyla birlikte tamamlayıcı olarak uygulanabilmektedir.

  VASERsmooth® Nasıl Uygulanır?

  Ameliyat öncesinde ilk olarak hedef bölgeye lokal anestezi uygulanır. Deri altındaki yağ katmanına ince kanüllerle ulaşılmasına olanak sağlamak için çok küçük kesiler açılır ve hedef dokuları parçalanmaya hazırlamak üzere bir medikal solüsyon enjekte edilir.

  Sonrasında cerrah hedef dokuya yalnızca gerektiği kadar ultrasonik enerji uygular. Uygulanan enerji bölgedeki yağ dokusunu sıvı hale getirir ve lif dokusunu da düzenleyerek kolajen üretimini de tetikler. Böylece çukurlu, düzensiz görüntü ortadan kaldırılmış, selülit tedavi edilmiş olur. VASERsmooth® ile sıvı hale getirilen yağ hücreleri ve kök hücreler büyük çoğunlukla canlı kalır ve gerektiğinde farklı cerrahi operasyonlarda graft olarak kullanılabilir.

  VASERsmooth®’un Avantajları

  • Lazer teknolojilerine kıyasla çok daha kısa olan ameliyat süresi.
  • Çevre dokularda travma riskinin çok daha az olması.
  • Çeşitli hassas ve ince kanüllerle çok daha hassas uygulama.
  • Minimum şişlik ve morluklarla çok daha çabuk iyileşme.

  J-Plasma İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

  Kalça ve baldır bölgelerindeki selülitin ciltte oluşturduğu düzensiz görüntüden kurtulmak isteyen hastalar için VASERsmooth® çoğunlukla ideal bir yöntemdir. Gerektiğinde yağ injeksiyonu ile kombine edilebilmektedir.

  VASERsmooth® tüm cilt türlerinde ve açık ya da koyu tüm renk ciltlerde etkili bir şekilde uygulanabilmektedir. VASERsmooth® bir kilo verme yöntemi değildir ve asla sağlıklı beslenme ve egzersizin yerini tutmaz. Adayların ameliyat hakkında yeterli bilgiye, gerçekçi beklentilere sahip olması, sağlık durumlarının genel olarak iyi olması ve komplikasyonlara sebep olabilecek herhangi bir cilt problemlerinin bulunmaması gerekmektedir.

  VASERsmooth® İyileşme Süreci

  Ameliyat genellikle bir ya da iki küçük kesi ile tamamlanır. Ameliyatı takip eden 24 saat boyunca bu kesilerden az miktarda sıvı gelebilir. İlk iki gün boyunca hafif şişlik görülebilir, bu şişlikler hızla azalır ve bir hafta içerisinde genellikle tamamen ortadan kaybolur. Oluşabilecek hafif morluklar da genellikle 10 gün içerisinde tamamen iyileşecektir. Ağrı durumuna göre ilk bir kaç gün ağrı kesici  kullanılabilir. Şiddetli ağrı çok görülmese de tedavi edilen bölge 2 hafta kadar hassas olacaktır.

  Hastaların çoğu genellikle bir kaç gün içerisinde işlerine geri dönebilmektedir. Hafif egzersize bir hafta kadar sonra, daha ağır fiziksel aktivitelere ise 2 hafta kadar sonra dönülebilir. Ameliyat sonrasında size verilecek destekleyici bandajı 3-4 hafta kadar kullanmanız önerilir.

  Ameliyat Sonrası

  VASERsmooth® anında gözle görülebilen sonuçlar ortaya koysa da, kalıcı sonuçların tam olarak ortaya çıkması 6 ay kadar sürmektedir. Sonuçlar, kişiden kişiye ve ameliyatın kapsamına göre değişmekle birlikte özellikle beslenmesine ve kilosuna dikkat eden hastalarda kalıcı olmaya devam edecektir.

  Online Randevu Asistanı

   İsim Soyisim
   E-Mail
   Telefon
   birthday-cake-with-candle
   Hizmetlerimiz
   Randevu Tarihi