Doktora Sor & Bilgi Al

  İletişim
  Çalışma Saatleri
  • clockPzrt-Cuma 09:00 – 18:00
   Cumartesi  09:00 – 18:00
   Pazar Kapalı

  J-Plasma Renuvion® Cilt Germe / Yenileme

  Cilt sıkılığında azalma ve ton kaybı yaşlanmanın en erken belirtilerinden biridir. J-Plasma Renuvion cilt yüzeyine ve deri altına uygulandığında küçük kesikler ve minimum doku hasarıyla cilde sıkılık kazandıran ve yenilenmesine olanak sağlayan yeni bir teknolojidir.

  J-Plasma, geleneksel lazer cilt yenileme yöntemlerinden farklı olarak yüksek ısı kullanmamakta, böylece daha güvenli bir tedavi yöntemi olarak cildin en hassas bölgelerinde bile rahatlıkla uygulanabilmekte ve başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Yüksek hassasiyete sahip J-Plasma yöntemi, çevre dokulara hasar vermeden nispeten daha az ağrı / acı ve daha az yan etki riski ile uygulanabilmekte ve iyileşme süreci de buna bağlı olarak daha kısa olmaktadır.

  J-Plasma Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

  J-Plasma Renuvion yüzden baldırlara kadar vücudun tüm bölgelerinde güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Yüz, Karın, Meme, Sırt, Kol, Kalça ve Boyun bölgeleri sıklıkla bu yöntemin tercih edildiği bazı bölgelerdir.

  • Çok küçük kesikler, doğrudan sonuçlar.
  • Tek bir seansta sonuç imkanı.
  • Çevre dokularda minimum travma.
  • Minimum cilt hasarı riski.
  • Göz kapağı gibi hassas bölgelerde güvenle uygulanabilmesi.
  • Daha az ağrı / acı ve daha hızlı iyileşme.

  J-Plasma İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

  J-Plasma, genel olarak sağlık durumu iyi olan ve sağlıklı bir cilde sahip olan tüm hastalarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yaşlanma, güneş veya sigara kullanımı gibi sebeplerden ortaya çıkabilen cilt çizgileri, lekeler ve kırışıklıklar ve kaybolmaya başlayan cilt elastisitesi J-Plasma ile etkili bir şekilde giderilebilmektedir. Özellikle büyük kesikler, ağrı / acı ve yavaş iyileşme istemeyen hastalar için J-Plasma çok ideal bir seçenektir.  J-Plasma her cilt renginde rahatlıkla uygulanabilmektle birlikte, cilt yüzeyinde yenileme, açık renkli ciltlerde daha iyi sonuçlar vermektedir.

  J-Plasma Nasıl Uygulanır?

  J-Plasma cilt yüzeyi yenilenmesi, iyonize plazmanın cildin üst katmanlarına uygulanmasıyla gerçekleşir. Plazma, deriyle temas ettiğinde üst deri katmanının soyulmasına, böylece alt katmanlara zarar verilmeden cildin yenilenmesine olanak sağlar. Böylece cilt rengi dengelenmiş, deri dokusu toparlanmış, gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar azaltılmış olur.

  Cilt sıkılaştırma uygulamasında, ince metal bir kanül deri altına küçük bir kesi içerisinden geçirilir. Bu kanül İleri geri hareket ettirilerek uygulanan plazma, cildin doğrudan sıkılaşmasını ve kolajen üretiminin tetiklenmesini sağlar. Uygulamanın yapıldığı bölge genel olarak sıkılaşır ve diri bir görünüm ortaya çıkar.

  Uygulamanın kapsamına göre J-Plasma lokal veya genel anestezi altında uygulanabilmektedir. Küçük bir alanı kapsayan tedavilerde lokal anestezi yeterli olmaktadır. J-Plasma tek başına veya liposuction, boyun germe gibi farklı estetik uygulamalarla birlikte aynı seansta uygulanabilmektedir. Çoğu hasta için tek bir seans yeterli olmaktadır.

  Ameliyat Sonrası

  J-Plasma uygulamasının etkileri ameliyattan hemen sonra gözle görülebilmektedir. Cildin yenilenmesi ve iyileşmesi bir kaç hafta kadar sürmekte, sıkılaşma süreci ise tetiklenen kolajen üretimiyle birlikte aylarca devam etmektedir.

  J-Plasma cilt sıkılaştırma sonrasında iyileşme genellikle 2-3 hafta kadar sürmektedir. Cilt yenileme uygulaması sonrasında ise bu süreç daha kısa olmaktadır. Hastalara uygulama sonrası ilk iki hafta evde dinlenmeleri, direkt güneş ışığından kaçınmaları, kozmetik ürünler kullanmamaları ve ciltlerini temiz tutmaları tavsiye edilir. İyileşme sürecinde ciltte hafif kızarıklık, şişlik, kaşınma ve soyulma gibi etkiler olağandır ve 3 hafta kadar sürebilir.

  İyileşme süreci genellikle herhangi bir yan etki ortaya çıkmadan geçmektedir. Doktorunuz periyodik muayenelerle sonuçları takip edecek ve mümkün olan en iyi sonuçların elde edilmesi için sizi bilgilendirecek ve yönlendirecektir. Elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Yenilenen ve sıkılaşan cilt doğal yaşlanma sürecine devam eder, bunun dışında işleme bağlı bir gerileme göstermez.

  Online Randevu Asistanı

   İsim Soyisim
   E-Mail
   Telefon
   birthday-cake-with-candle
   Hizmetlerimiz
   Randevu Tarihi