Op. Dr. İlkay Huthut

Saç Nakli Nedir?

Saç Nakli Nedir?

Saçlar kişinin dış görünüşünü etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Saçların değişmesiyle kişinin görüntüsüde tamamen değişebilir. Bu yüzden saçlar kişinin kendine olan güvenini etkileyebilmektedir. Saçların seyrek olması ya da hiç olmaması kişide psikolojik sorunlar oluşturabilir. Kel olarak adlandırılmak sosyal yaşantısında kendine olan öz güvenini kaybetmesine sebebiyet verebilir. Saç dökülmesinden rahatsız olan kişiler saç ekimi yöntemine başvurmaktadırlar.
Saç ekimi işlemi temel olarak saçların yoğun olduğu ve genetik olarak dökülmeyen saçları içeren iki kulak arasındaki, ensenin üst bölgesinde bulunan sık ve sağlıklı saç köklerinin alınarak, açıklık olan bölgeye tek tek yerleştirilme işlemidir. Saç ekimi sonrasında saç ekilen alanlarda ömür boyu saç dökülme riski oluşmamaktadır.
Saç ekimi yapılabilmesi için saç köklerinin alındığı bölgedeki saçların sağlıklı ve yoğunluğunun yeterli olması gerekmektedir. Saç rengi, saçın dalgalı ya da düz olması, saçın sertlik derecesi gibi saçın özellikleri de saç ekim sonucunu etkilemektedir.
Saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyon olduğundan dolayı alanında uzman bir doktor tarafından yapılması gereklidir.

Op. Dr. İlkay Huthut
Sağlıklı Doğal Güzellik | www.ilkayhuthut.com
Adres : 4. Gazeteciler Sitesi. Ebulula Mardin Cad. No : 135 Akatlar / İstanbul
Telefon : 0 212 269 39 25 – 26

Deutsch English