Op. Dr. İlkay Huthut

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç  mezoterapisi saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini arttırmak ve yeni uyuyan kökleri aktif hale getirmek için saçlı deriye uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kısaca şöyle açıklanabilir;  deri altında kollajen yapıyı uyarması için saçın ihtiyacı olan ve kıl kökünü besleyen vitamin, mineral, keratolitik ajanlar, kan dolaşımı arttırıcılar ve antioksidanların 2-3 mm’lik özel iğneler ve özel bir cihazla enejkte edilmesidir. Deri altına yapılan bu enjeksiyon sayesinde, hücresel metabolizmayı uyarır  ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar.

Mezoterapi öncesi kişinin saç muayenesi ve uzmanın gerek gördüğü tetkikler yapılır. Hastanın cinsiyeti ve durumuna uygun olarak hazırlanan ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine verilir.İşleyiş şu şekildedir; öncelikle  gözeneklerin açılması işlemi tamamlanır daha sonra saçlar dezenfektanla temizlenir ve ilaç uygulanır. Ardından özel saç bakım kürleriyle masaj yapılır ve işlem sonlandırılır. Yaklaşık olarak yarım saat sürenbu işlemler sırasında herhangi bir acı ağrı duyulmaz.

Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; direkt olarak saç köklerine etki eder ve besler. Belirlenen seanslar halinde uygulanır. Seans sayısı doktorunuz tarafından belirlenmekle birlikte ortalama 10 seans olarak uygulanır. Daha sonra belirli peridolarla yaklaşık 2 ayda bir seans tekrarlanmalıdır.Mezoterapi 18 yaşından itibaren sağlıklı her bireye rahatlıkla uygulanabilir.

Op. Dr. İlkay Huthut
Sağlıklı Doğal Güzellik | www.ilkayhuthut.com
Adres : 4. Gazeteciler Sitesi. Ebulula Mardin Cad. No : 135 Akatlar / İstanbul
Telefon : 0 212 269 39 25 – 26

Deutsch English