Saç Ekimi

Doktora Sor & Bilgi Al

  İletişim
  Çalışma Saatleri
  • clockPzrt-Cuma 09:00 – 18:00
   Cumartesi  09:00 – 18:00
   Pazar Kapalı

  FUE Yöntemi (Foliküler Ünite Extraksiyonu)

  Günümüzde, saç ekim operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapmaktadırlar. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler. FUE yönteminde saçlar tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilir. Folikül çıkartma işleminden önce donör alandaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Daha sonra saç kökleri özel mikro cerrahi aletlerle tek tek saçlı deriden alınır ve açık olan bölgeye ekilir. Alınan bu kıllar zaman içinde transplante edildiği bölgeye ait özelliklere uyum sağlayıp, aynı görüntüye sahip olarak yaşamını sürdürür. Santimetrekare başına 55–60 hatta daha fazla kök ekmek mümkündür.

  Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 1.00 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar birkaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.Ayrıca operasyon sonrası günlerde ağrı ve dokuda his kaybının olmaması da bu yöntemin tercih edilmesini sağlamaktadır.
  Ekilen saçlar birinci ayın sonunda dökülüp, ekimden 2- 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar. 6.aydan itibaren saçlar göz dolduracak kadar gelişir.Yaklaşık 1yıl içerisinde ise ekildikleri bölgeye olan adaptasyon sürecini tamamlarlar. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar. Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir. Bu özelliklere dikkat edilirse doğal sonuçlar elde edilebilir. Bu yüzden operasyonu alanında uzman bir cerrah gerçekleştirmelidir.

  FUE Tekniği Aşağıdaki Durumlarda Seçilmelidir

  Yeterli verici alan bulunmadığında.
  Saçlarını ileride çok kısa boyda kullanmak isteyenlerde.
  Az miktarda saç ekimi gerektiren durumlarda.
  Cilt elastikiyeti çok az, FUT tekniği ile şerit alınmasına izin vermeyen kafa derilerinde.

  Online Randevu Asistanı

   İsim Soyisim
   E-Mail
   Telefon
   birthday-cake-with-candle
   Hizmetlerimiz
   Randevu Tarihi