Doktora Sor & Bilgi Al

  İletişim
  Çalışma Saatleri
  • clockPzrt-Cuma 09:00 – 18:00
   Cumartesi  09:00 – 18:00
   Pazar Kapalı

  Erkeklerde Meme Büyümesi (Jinekomasti) Ameliyatı

  Jinekomasti ya da halk arasında “erkekte meme büyümesi” ergenlik sürecinde ortaya çıkar ve sık görülen bir durumdur. Gerçek jinekomastide meme bezlerinde büyüme olmaktadır. Tek ya da çift taraflı olmaktadır. Yalancı jinekomasti (yağlı memeler)de meme bezlerinde büyüme olmaksızın yağ birikimi olmaktadır.Her iki tip jinekomasti de  ergen bireylerde psikolojik ve sosyal problemlere yol açmaktadır.

  Ameliyat Süreci

  Sarkıklığı olmayan yalancı jinekomasti olgularında klasik liposuction yeterli olurken, gerçek jinekomasti olgularında meme başından yapılan yarım ay kesisi ile sert meme dokusunun çıkarılması gerekmektedir. Sarkıklığı olan jinekomasti olgularında meme üzerinde yapılan kesiler ile fazla dolgu çıkarılmaktadır. Bu da görünür izlere sebep olmaktadır.

  Vaser® ya da ultrason yardımlı liposuction ile hem gerçek hem de yalancı jinekomastilerde ilave kesi olmaksızın yağ ve meme dokusu çıkarılabilmektedir. Bu özel olarak tasarlanmış başlıklar ile yapılmaktadır.
  Operasyon meme altı çizgisinden yapılan 1 cm lik kesi ile gerçekleştirilmektedir. Vaser® minimal travma ve kan kaybına neden olduğundan iyileşme süreci de daha hızlı olmaktadır.

  Anestezi ve Ameliyat Sonrası

  Jinekomasti ameliyatı hem genel anestezi hem de lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Operasyon süresi ortalama 1,5 saat sürmektedir ve aynı gün taburcu olunmaktadır. Ameliyat sonrası 3 hafta boyunca baskı uygulayan elbiseler giyilmektedir ve fiziksel aktiviteler bir kaç hafta boyunca kısıtlanmalıdır.

  Online Randevu Asistanı

   İsim Soyisim
   E-Mail
   Telefon
   birthday-cake-with-candle
   Hizmetlerimiz
   Randevu Tarihi